FELIKS NOWOWIEJSKI - KONKURS

W związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej roku 2016 rokiem Feliksa Nowowiejskiego, w poniedziałek, 28.11.2016 r. w Szkole Muzycznej w Szczecinku odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości tego polskiego kompozytora, który żył na przełomie XIX i XX w. ( 1877 - 1946 ).

W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Muzycznej z których niektórzy wykazali się znaczną wiedzą o twórcy „Roty”. Spośród wszystkich uczestników najwięcej punktów zgromadziła Weronika Bury.

Bezpośrednio po konkursie odbył się koncert muzyki Feliksa Nowowiejskiego połączony z krótką prelekcją.

W koncercie wystąpili:

- zespół instrumentalny prowadzony przez p.Annę Konaszewicz w składzie: Ania Śledź, Justyna Buszyńska, Oksana Bodnar plus Nikola Parapura -skrzypce i Julia Parapura  - flet

- kwartet wokalny w składzie Jagoda Piekarz, Hanna Smolińska, Karol Wojtowicz i Michał Giłka

- uczennice wydziału wokalnego prowadzone przez p.Annę Jakóbczyk i Patrycję Stróżyk

Całość zwieńczyła projekcja filmu dokumentalnego „Rota – pieśń dumy i chwały”.